KVVG darbuotojai dalyvauja konferencijoje „LEADER. Pažangus kaimas. Dabartis. Vizija.“

2021-10-05

2021-10-06/07 Vietos veiklos grupių tinklas organizuoja tarptautinę konferenciją „LEADER. Pažangus kaimas. Dabartis. Vizija.“

Konferencijos dalyvius sveikino Seimo narys, kaimo reikalų komiteto pirmininkas ir mūsų kraštietis Viktoras Pranckietis, ŽŪM Ilona Javičienė, NMA Virginija Liukpetryte atstovai, Lietuvos Respublikos Žemės Ūkio Rūmai - LR ŽŪR atstovai, svečiai iš Lenkijos Lider Pojezierza LGD Ireneusz Kostka Girdėjome šiuos pranešimus: Konferenciją savo pranešimu ”LEADER/CLLD and our role in society today - How do we keep constantly reinventing ourselves?” pradėjo ELARD prezidentė Marion Eckardt.

Toliau pranešimų sesiją tęsė VVGT ir Kauno r. VVG pirmininkė Kristina Švedaitė tema "Pažangaus kaimo link. Kaip žengiame šiuos žingsnius". Menti programos pagalba buvo sugeneruota konferencijos dalyvių nuomonė apie tai, kas yra Pažangus kaimas!

Zarasų-Visagino regiono VVG pirmininkas Arvydas Veikšra pranešimu "Zarasų-Visagino r. VVG žingsniai Pažangaus kaimo link" pristatė šios VVG teritorijoje įgyvendintus LEADER projektus, kurie tarsi žingsnis į pažangaus kaimo kelią!

Lider Pojezierza LGD pirmininko pavaduotojas ir apskrities VVG tinklo pirmininkas Ireneusz Kostka savo pristatymu supažindino dalyvius su Pažangaus kaimo koncepcijos rengimu Lenkijoje.

VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto dėstytoja prof. dr. Vilma Atkočiūnienė pranešimu "Pažangaus kaimo vystymosi tendencijos" pristatė sumanaus kaimo koncepciją bei kelią link sumanių kaimų koncepcijos įgyvendinimo! Sumanus kaimas = sumani bendruomenė!

ŽŪM Lietuvos kaimo tinklo atstovai Jurgita Butrimienė ir Ernestas Černius dalyviams suorganizavo viktoriną ir patikrino žinias apie Lietuvos kaimo tinklo organizuojamą veiklą.

Antroje konferencijos dalyje turėjome progą dalyvauti „Tokie LEADER pasikalbėjimai“ rubrikoje kaip LEADER ekspertai ir atsakyti į vedėjo užduotus klausimus. Dalyvavo Ilona Javičienė , Kristina Švdedaitė, Vytautas Zubas, Ireneusz Kostka Taip pat vyko grupinės diskusijos – pažangaus kaimo kūrimo dirbtuvės. Konferencijoje dalyvavo VVG atstovai ir kiti svečiai iš Lietuvos ir mūsų VVG partneriai iš Lenkijos VVG Lider Pojezierza.

Konferencijos antrąją dieną dalyviams turėjome progą parodyti ir pristatyti Kauno VVG teritorijoje įgyvendintus projektus. Pristatytas Autoservisas įsikūręs Ringauduose, kaimo turizmo sodybos 9Vėjai verslo plėtros projektas ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija greituminių automodeliukų trąsa.