KUPIŠKIO RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Gedimino g. 27 LT-40115 Kupiškis

lten

2016-10-28

TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „STRUVĖS PAMINKLO JUBILIEJUS IR TERITORIJOS PERSPEKTYVOS“

Struvė

Konferencijoje paminėtas 200-asis Struvės paminklo jubiliejus

Kokių priemonių reikėtų imtis, kad čia pat pašonėje, Gireišių kaime (Panemunėlio sen.), esantis vienas iš Struvės geodezinio lanko punktų taptų vietos gyventojų ir turistų traukos centru? Kaip šiuo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu saugomu objektu (einantį per 10 valstybių) įmanoma sudominti jaunimą, nuotykių ieškotojus, vietos verslininkus, amatininkus ir pan.? Būtent į tokio pobūdžio klausimus bandyta atsakyti spalio 28 d. Rokiškio krašto muziejaus dvaro menėje vykusioje baigiamojoje tarptautinio projekto „Struvės paminklo jubiliejus ir teritorijos perspektyvos“ konferencijoje.

Spalio 28 d. rajono vietos veiklos grupė savo narius ir partnerius sukvietė į tarptautinę projekto „Struvės paminklo jubiliejus ir teritorijos perspektyvos“ konferenciją. Savo patirtimi su konferencijos svečiais dalinosi rajono VVG įgyvendinto projekto partneriai – „Kaimo partnerystės Sėlija“ (Latvija) vadovė Skaidrite Medvecka ir Pandiveres vietos veiklos grupės (Estija) vadovas Aivaras Ninemagi. Konferencijoje taip pat dalyvavo atstovai iš Lietuvos vietos veiklos grupių ir kaimų bendruomenių, iš vietovių, kuriose taip pat buvo Struvės geodezinio lanko lanko punktai: Kupiškio rajono vietos veiklos grupės, Skapiškio kaimo bendruomenės, Anykščių rajono vietos veiklos grupės, Utenos regiono vietos veiklos grupės, Molėtų r. vietos veiklos grupės ,,Keisdamiesi keičiame", VO „Verbiškių bendruomenės centro“ ir Rokiškio bendruomenės - Panemunėlio miestelio, Pandėlio, Onuškio. Konferenciją sveikino rajono mero pavaduodotas Egidijus Vilimas. Dalyvavo didelis būrys įvairių Rokiškio įstaigų, organizacijų atstovų, kuriems rūpi Struvės tema. Konferenciją vedė VVG valdybo nariai Jūratė Bagužienė ir Valerijus Rancevas.

Rokiškio rajono VVG vadovė Raimonda Stankevičiūtė – Vilimienė pranešime „Struvė. Gireišiai. Ar jau pamatė vietiniai gyventojai?“ apžvelgė įvairių vietos institucijų tarp jų ir VVG pastangas padaryti paminklą matomą ir patrauklų. S. Medvecka konferencijos dalyviams pateikė idėjų apie tai, kaip į istorinės Struvės teritorijos formavimo procesą per įvairias pažintines ir mokomąsias veiklas įtraukti jaunąją kartą, o A. Ninemagi dalijosi sumanymais, kaip prie Struvės geodezinio lanko punktų viešinimo bei garsinimo gali prisidėti ir tuo pačiu sau naudos “prisitraukti“ vietos verslas, amatininkai, bendruomenės ir t.t. „Visas pasaulis šiuo metu yra pametęs galvą dėl pokemonų. Kodėl Struvės punktų vietose mums neapgyvendinus struvimonų?“, - retoriškai klausė A. Ninemagi ir pateikė estų supaprastintą pokemonų – struvimonų idėją: šie Struvės geodezinio lanko punktuose sėkmingai išslapstė realius suvenyrus, kurie traukia azartiškus “lobių“ ieškotojus ir pan.

Kokių suvenyrų, skanumynų ir pan. Struvės geodezinio lanko punktų lankytojams galėtų pasiūlyti mūsų vietos smulkusis verslas ir amatininkai, idėjų siūlė specialiai šia tematika smulkiąją suvenyriką konferencijai kūrę Jūžintų Otto Širvyo vidurinės mokyklos, Panemunėlio pagrindinės mokyklos ir Obelių gimnazijos moksleiviai. Apžiūrėti moksleivių rankdarbius konferencijos dalyviai galėjo organizuotų diskusijų metu.

Na, o Rokiškio krašto mažiausieji Struvės sukakčiai paminėti skirtoje akcijoje „Sukurk Struvės šalių simbolius, pasakų, legendų personažus“ piešė piešinius. Abi parodos šią savaitę dar demonstruojamos Rokiškio krašto muziejuje, paskui jos bus perkeltos į savivaldybę.

Rokiškio rajono VVG inform.

Partneriai

Darbo laikas

Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val.

Penktadieniais nuo 8 val. iki 15.45 val.

Pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45 val.

 

Bendradarbiaujame

anyksciu logo Birzu logo ignalinos logo Panevezio logo Rokiskio logo
suduvos logo Zarasu logo Kedainiu logo
Pasvalio logo Svencioniu logo

Rekvizitai

Kupiškio rajono vietos veiklos grupė
įmonės kodas: 300714336
Buveinė - Gedimino g. 34, LT-40130 Kupiškis.
Ofiso adresas: Gedimino g. 27 LT-40115 Kupiškis.
Tel. (8 459) 53 392

Pirmininkas - Paulius Pranckūnas
Tel.: +370 61594970
El. paštas: p.pranckunas@kupiskis.lt